Správný sport

Kalendář
<<   7 / 2018   >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Tabulka
Logo Skóre Body
1. logo 110:66 47
SKMB Boskovice
2. logo 114:65 43
HHK Velké Meziříčí
3. logo 108:72 42
Hokej Uh. Ostroh
4. logo 91:86 35
HC Spartak Velká Bíteš
5. logo 102:84 32
HC Uničov
6. logo 91:81 31
HK Kroměříž
7. logo 84:91 28
HC Uh. Hradiště
8. logo 85:79 28
HC Spartak Uh. Brod
9. logo 88:110 25
HC Lvi Břeclav
10. logo 60:115 15
Dynamiters Blansko HK
11. logo 61:145 4
HC Štika Rosice
Aktuality
  • Drtiči nebudou hrát v krajské lize. 11. 8. 2017

    SHK Hodonín oznámil, že odhlašuje svůj B - tým z krajské ligy. Po přelosování soutěže bude upraven i rozpis na našem webu.

Rozpis ledu

Malé ohlédnutí za sezonou s M. Dorou

18. 3. 2017 | Milan Zoubek | Přečteno: 611x

Rozhovor s kapitánem týmu HC Lvi Břeclav M. Dorou o právě skončené sezoně 2016/2017

 

 

 1. Po základní části jste nakonec obsadili osmé místo, když Vás na závěr ještě přeskočila Velká Bíteš. Panuje s tímto umístěním spokojenost?

 

S umístěním jsme spokojeni nebyli, protože jsme chtěli být výš (6. nebo 5. místo, možná ještě lepší), ale začátek sezóny nebyl nejlepší a ztratili jsme dost bodů. Před posledním zápasem už nám bylo celkem jedno, s kým budeme hrát, ale nechtěli jsme Kroměříž. S ostatními se nám hrálo dobře. 

 

 2.) Před sezonou byl pokud možno zmiňován cíl postup do druhého kola play off. To se nakonec nepovedlo. Kde hledat příčinu? 

 

K postupu do druhého kola nám chybělo štěstí. Měli jsme na to postoupit. Brankáři chytali parádně (celou sezonu), na ty jsme se mohli spolehnout. Play - off chytal jen F. Hybner, to bylo rozhodnutí trenéra, ale i kdyby chytal Pepek (Josef Michálek), tak by to nikomu nevadilo. Byly to naše jistoty v brance. Hlavní problém byla obrana, která se nám rozpadla těsně před koncem základní části. Směřička už byl mimo hru dlouho, ale pak si další obránce v posledním zápase zranil kotník a  v prvním zápase play-off se nám zranil další bek. Takže jsme hráli se třemi obránci skoro 50 minut na jejich ledě. V druhém zápase musel nastoupit do obrany Lukáš Bolfík, abychom hráli alespoň na čtyři obránce.

 

  3.)  Ve výsledcích týmu bylo příliš výkyvů např:  prohra 0:5 v Bíteši, nečekaný obrat a porážka ve Vsetíně, naopak 5 bodů ze vzájemných zápasů s týmem Boskovic se musí považovat za úspěch. Jak hodnotíte tyto výkyvy?

 

Výkyvy v našich zápasech byly způsobeny hlavně nepřipraveností. Vsetín jsme podcenili a Bíteš doma hraje jinak, než venku a  v tomto zápase se nám nedařilo vůbec nic. Prostě den blbec. 

 

 4.) Pojďme k play off. Velké Meziříčí bylo jednoznačným favoritem, nic méně jsme s nimi sehráli v základní části dva vyrovnané zápasy. S čím hokejisté do této části soutěže šli?  

 

Věděli jsme, že s Velkým Meziříčím se dá hrát a věřili jsme si. Chybělo trochu štěstí v prodloužení (nastřelená tyčka). Čekal jsem, že budou nájezdy a jsem přesvědčen,že tam by to naši brankáři vychytali. Já už jsem myslel na další zápas, který by se hrál na jejich ledě, na herní strategii a kolik nás pojede, když náhle Meziříčí střelilo rozhodující gól. 

 

 5.) Zejména na domácím ledě škoda nastřelené tyčky v prodloužení od R. Lenkoviče. Nakonec bylo na hostech znát velká úleva po jejich vstřelené brance. Asi jste je zlobili více než čekali. S těmito zápasy panuje spokojenost?

 

První třetina patřila V. Meziříčí, pak se to začalo obracet a my jsme byli lepší hlavně ke konci zápasu. Zdálo se mi, že už nemohli. Věřil jsem, že když ten zápas vyhrajeme, u nich je dáme a půjdeme do druhého kola. Škoda, teď chodíme na trénink a pořád se o posledním zápase bavíme. Jsme z výsledku stále ještě smutní.

 

 6.) Sezona skončila co Lvi čeká v nejbližší době?

 Momentálně si zahrajeme hokej v pátek na tréninku a to je vše. Každý chodí do práce nebo do školy, takže se potkáme jen v ten pátek.  Žádný jiný plán není, píšeme si přes facebook a tam si řekneme, co se bude konat v dalším období. 

 

 7.) Plánuje se nějaká změna i u realizačního týmu či v kabině, nebo bude cílem zachovat stávající stav?

 Žádné změny se nekonají, aspoň, co vím. Zatím je brzo a trenér ani nikdo další nic neříkal. Kluci budou hrát inline hokej, to bude jejich příprava na další sezónu a já mám svoje koníčky jako tenis, florbal a děti. 

 

 8.) Marku, jak by jste zhodnotil účinkování kluků z dorostu ( M. Göndör, O. Veselský)

 Kluci z dorostu nehráli tolik zápasů, takže mohu zhodnotit jen M. Göndöra, který hrál dobře. Mohl by s námi začít příští sezónu od začátku a myslím, že by hrál stabilně v základu, pokud teda trenér nekoupí nějaké "hvězdy", jako to dělal pan Konečný, a nedával tak šanci našim hráčům. My chceme, aby dorostenci hráli a zlepšovali se. Chceme hokej v Břeclavi udržet i na mužské úrovni a přejeme si, aby na naše zápasy chodilo čím dál víc diváků. 

 9.) Máte v plánu ještě pokračovat i v další sezoně?  
 
 Zatím se do důchodu nechystám, tak asi pokračovat budu . Pořád mě to baví a v kabině máme dobrou partu. Moje dvě malé dcerky jsou úžasné, když poskakují na tribuně a volají: "Tati, do toho." A to mě motivuje i do dalších sezón.

 

 Hodně úspěchů do další sezony a díky za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

 

Město Břeclav tereza břeclavBorshaluzaAuto wozarautocentrum hmbrnofrostfitnessftservishakalíktisk pálkajer53ymotomopivovarsaloosvíno zapletalměsto břeclav