Lvi udolali v prodloužení Kroměříž

12. 11. 2017 | Milan Zoubek | Přečteno: 341x

HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž  3:2 pp ( 1:2, 1:0, 0:0, 1:0)

Sestava  Břeclavi : Hübner ( Michálek ) - Papp, Weber, Dora, Zugar, Göndör, Klauda, Miškeřík - Gabriška, Jajcay, Rákoczy, Zháňal, Hrbatý, Průdek, Abazaj, Nešpor, Juránek

Sestava Kroměříže : Karola ( Fajgl) - Osina, Vávra, Jergl, Šťastný, Paksi, Tomek - Zavřel, Jelínek, Nedbal, Murín, Gazda, Hradil, Vaněk, Brada, Laciga

Branky : 10. Zháňal ( Průdek, Dora), 40. Gabriška ( Hrbatý ), 61. Průdek ( Weber, Zháňal) - 11. Osina ( Hradil, Zavřel ), 20. Zavřel ( Murín, Gazda )

Vyloučení : 3:5   Využití: 1:1   Oslabení: 1:0

Do zápasu šli Lvi s jednoznačným cílem, odčinit porážku z Uh. Hradiště a obrat favorita zápasu HK Kroměříž o body. Také se pracovalo na lepší defenzivě týmu, neboť v průměr obdržených branek na zápas přes 6, je nelichotivý.  Dá se říci, že obojí se povedlo.
   První třetina po úvodním oťukávání přinesla v úvodu větší aktivitu na našich hokejkách, ovšem bez brankového efektu. Do osmé minuty zápasu se snažíme soupeřům motat hlavy v jejich obranné třetině, a soupeře až na pár ojedinělých výletů nepouštíme do zakončení. Hanáci se osmělí až v polovině první části hry, když se dostanou do tlaku, a vynutí si faul. Svoji přesilovou hru nezačnou nejlépe, Při rozehrávce přijdou díky M. Dorovi o puk, který vyšle R. Průdka do přečíslení 2 na 1 spolu s R. Zháňalem. Druhý jmenovaný,  po krásné přihrávce, ještě povedenější střelou z první, propálí hostujícího brankáře. Lvi jdou do vedení. Kroměříž ovšem hned v téže přesilové hře po delším kroužení v obranném pásmu Lvů vymyslí kombinaci, v jejímž závěru se za kruhy zjeví osamocený obránce Osina a bombou srovnává.  Větší aktivita je k vidění na hokejkách hostujícího týmu, který působí na ledě jistějším dojmem. Po chybě v naší rozehrávce v útočné třetině se v poslední minutě první třetiny Hanáci dostanou do rychlého protiútoku a do šatny otáčí vývoj utkání.
 Druhá třetina je ve znamení zvýšené aktivity Lvů. Dočkáme se i několika přesilových her, ve kterých se nám příliš nedaří. Okolo poloviny utkání na chvíli větší aktivitou hýří opět hosté, ale i díky pozorné obraně lvů a skvěle chytajícímu F. Hübnerovi se jim nedaří ve skóre odskočit. V posledních minutách druhé třetiny je nám opět nabídnuta přesilová hra. Když se již zdá že i tuto Hanáci ubrání rozjede z hloubky vlastní třetiny akci M. Gabriška, který se ve středním pásmu vymění puk s F. Hrbatým, v rychlosti proskočí mezi třemi bránícími hráči Kroměříže, položí si brankáře a do odkryté horní části branky zápas srovnává.
 Prvních pět minut třetí třetiny oba celky na ledové ploše spíše čekají, kdo vyrobí nějakou hrubku. Až  po té se hra více otevírá a přibývají šance na obou stranách. Hosté se snaží dobít břeclavskou klec tlakem v útočné třetině. Lvi hrozí zejména díky rychlému přechodu střední třetiny a překvapivou střelbou. Přežijeme i jedno nepříjemné oslabení a zápas tak kráčí k možnému prodloužení. Brankáři obou týmů se činí a k nastavenému času tak opravdu dojde. V něm se hned první trojice břeclavských hráčů ve složení Papp, Hrbatý, Gabriška ujme aktivity a drží kroměřížské hráče v jejich třetině. K vítězné brance má blízko F. Hrbatý, který nepřehodí již ležícího brankáře hostí. Jako druzí se v dresech Lvů na ledě objeví Průdek, Weber a Zháňal. Pokračují v tlaku a po kombinaci si to od mantinelu zamíří do středu hřiště R. Průdek,  v pozici mezi kruhy překvapí střelou švihem hostujícího brankáře a kotouč z jeho hole zaplouvá pod horní tyčí do sítě.

Lvi tak doma obrali Kroměříž o dva body. Určitě potěšili slušnou defenzivní činností. Snad to bylo utkání, kdy se tým konečně chytí a začne již pravidelně bodovat. Nyní mají hokejisté volno a další utkání je čeká v Rosicích 25.11.