Co se chystá před sezonou v krajské lize?

8. 8. 2017 | Milan Zoubek | Přečteno: 682x

1.) Téměř vzápětí po skončení sezony minulé došlo k výměně trenéra. Na tento post nastoupil Bc. Jakub Klimovič. Jak to vypadá s realizačním týmem kolem mužů? Kdo všechno se tedy bude okolo mužstva pohybovat?

I. G.: Realizační team zůstává stejný jako loňský rok, došlo pouze ke změně trenéra. Více by se měl u mužstva letos angažovat i asistent Libor Pantůček, který je břeclavským srdcařem a měl by na tréninku doplňovat hl. trenéra.

2.) Jakým způsobem budete plánovat tréninky?  Nejspíše, kvůli pracovnímu vytížení hráčů nebude možné před sezonou trénovat i případně vícekrát za den.

J.K.: V krajském přeboru jsou hráči zaměstnáni nebo chodí do školy, tréninky i utkání jsou tedy až po pracovní době. Vzhledem k tomu, že naši hráči chodí například do školy v Brně, tak se snažíme tréninky poskládat tak, aby jim časově vyhovovaly. V sezóně budeme trénovat 3x týdně.

3.) Máte prozatím naplánováno 6 přípravných zápasů. Přibude ještě nějaký?

I.G.: Původně jsme se měli zúčastnit turnaje v Uherském Ostrohu, ale ten se nakonec konat nebude. Takže s Ostrohem se utkáme pouze v rámci 2 klasických utkání. Mimo těchto 6 přátelských utkání se možná ještě pojede na odvetu do Hodonína. Soutěž letos startuje poměrně brzy, takže i vzhledem k Memoriálu, kdy nebudeme na ledě, bude začátek sezóny poměrně náročný.

4.) Došlo i k nějakým změnám v hráčském kádru? Odchody a příchody?

I.G.: Začali s námi nově trénovat mladí břeclavští odchovanci, kteří prošli mládežnickými extraligami a sice Bohdan Dobiáš a Andreas Jajcay.  Čekáme ještě na 2 hráče, kteří zatím řeší pracovní záležitosti a nemáme na 100% potvrzeno, že se k týmu připojí, proto je nebudu jmenovat.  Ke kádru se připojil i bývalý úspěšný trenér Uh. Ostrohu Ivan Klauda. Bohužel z mužstva odešel dlouholetý stabilní člen obrany Robert Rakoczy, který se vrátil do svého bydliště a bude hrát příští sezónu v Hodoníně.

5.) Po ukončení přípravy druholigových klubů může případně ještě někdo tým posílit?

I.G.: Může nastat i tato varianta, ale spíš počítáme s našimi břeclavskými hráči, se kterými chceme pracovat a na nich stavět.

6.) Počítá se i s využitím některých st. dorostenců, kteří budou letos hrát svoji soutěž pod hlavičkou Hodonína?

J.K.: Již v loňské sezóně se kluci v některých utkáních objevili a i letos dostanou šanci. Bude záležet čistě na nich, jak o pevné místo v kádru zabojují.

7.) Jak bude důležitý start do sezony? Rozlosování nevypadá zrovna jednoduše. V prvních šesti kolech potkáte soupeře, kteří byli všichni v tabulce loňské soutěže do sedmého místa.

J.K.: Začátek sezóny je v krajském přeboru vždy důležitý, když se mužstvo chytne hned na začátku, tak z uhraných výsledků čerpá celou zbývající sezónu a nemusí nic dotahovat. Nicméně sezóna je dlouhá, náročná a rozhodně není potřeba na sebe vytvářet tlak rozlosováním. Důležité bude bodovat na domácím hřišti a aby se nám vyhnuly absence klíčových hráčů. Hráči potvrdili již loňskou sezónu, že můžou hrát vyrovnaný a pěkný hokej i s těmi nejlepšími.

Děkuji za rozhovor a ať se daří a děláte břeclavským fandům hokeje radost.

I.G. a J.K. : Děkujeme a celé mužstvo do toho dá určitě maximum, aby tu radost dělalo.