Správný sport

Kalendář
<<   4 / 2020   >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Tabulka
Logo Skóre Body
1. logo 166:61 69
HHK Velké Meziříčí
2. logo 163:98 64
SHKM Hodonín
3. logo 125:67 57
HOKEJ Uherský Ostroh
4. logo 131:97 53
SKMB Boskovice
5. logo 136:110 44
HK Kroměříž
6. logo 110:111 41
HC Spartak Uherský Brod
7. logo 114:102 38
HC Spartak Veká Bíteš
8. logo 112:114 38
HC Orli Uničov
9. logo 90:108 37
Dynamiters Blansko HK
10. logo 88:131 27
HC Uherské Hradiště
11. logo 88:148 27
HC Brumov - Bylnice
12. logo 100:116 25
TJ Sokol Březina
13. logo 99:163 16
HC Lvi Břeclav
14. logo 65:161 10
HC Štika Rosice
Aktuality
  • DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM 28. 2. 2020

    Děkujeme všem fanouškům, kteří nás podporovali, zejména pak v pátečním zápase play-off. #SpoluJakoLev

  • LVI SKONČILI VE ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF 16. 2. 2020

    V play-off Lvi skončili ve čtvrtfinále, kdy padli s velkým Meziříčím 2:0 na série

  • Aktuální tabulka MUŽŮ 11. 11. 2019

    Aktuální tabulku mužů najdete pod tímto odkazem: http://jihomoravsky.ceskyhokej.cz/tabulky

Rozpis ledu

Sledujte nás

Facebook Instagram

Muži ukončili sezónu 2019-20

1. 3. 2020 | Filip Hrbatý | Přečteno: 255x

Sezóna 2019/20 dospěla ke svému konci.

 

 

 

Těžké začátky

Letošní začátky byly pro Lvy opravdu těžké, hlavním důvodem bylo téma, kvůli kterému se před několika lety úplně zrušila druhá liga v Břeclavi a tím jsou peníze.
Podobný osud hrozil i letošnímu A-týmu. Hlavní příčinou bylo veliké zmenšení dotací od města, které postihly i mládež. Ještě v ke konci března nebylo jisté jestli v Břeclavi nějaký hokejový klub bude, nakonec se vedení HC nějak podařilo s městem domluvit na přijatelném řešení. Pro A-tým se ale rozpočet výrazně omezil.

Ještě v létě se konala schůze se všemi hráči, kde manager pan Gabriška nastínil situaci. Nakonec se i díky samotným hráčům podařilo sezónu rozjet.

Největších škrtů dostala doprava na zápasy a výplaty. O tom že hráči na rozdíl od jiných klubů v této lize neberou vůbec nic tu asi ani nemá cenu psát, ale že i trenér Filip Hrbatý a jeho případní asistenti vše dělali z dobré vůle a neměli za svoji práci jedinou korunu by asi bylo dobré napsat. Mimochodem i veškeré práce na internetu, například tvoření pozvánkových videí, nebo grafik, které jste mohli vídat na zimním stadionu i internetu nestálo klubový rozpočet jedinou korunu. V nejbližším případě, se hráči složili sami.Museli se zmenšit počty tréninků a také hráči museli oželet veškeré příspěvky, například na hokejky.

Sezóna tedy nevyšla úplně levně, i přes to se podařilo uspořádat i dobročinné akce, jako byla například návštěva a podpora útulku v Bulharech:

http://muzi.hclvibreclav.cz/novinky/breclavsti-lvi-nadelovali-pejskum-z-utulku-v-bulharech

 

 

 

 

Složení týmu

Na rozdíl od jiných týmů v lize si Břeclav nemůže dovolit nakupovat hráče a je asi jasné, že podmínky, které jsme vypsali výše nejsou zrovna lákající. Řešením bylo hrát na své hráče. Téměř celý tým je poskládaný z břeclavských odchovanců. Mladý tým je doplňovaný juniory a dokonce i dorostenci. Už druhým rokem mají Lvi například s přehledem nejmladší brankářskou dvojici v celé lize (1999 a 2002). Za mužský tým si zahráli zápasy (i v play-off) i mladší ročníky, například celý útok z dorostu (2003).

„Kádr Lvů“ : http://muzi.hclvibreclav.cz/novinky/soupiska-muzu-pro-sezonu-2019-2020

Na rozdíl od jiných týmů, které jsou tabulkově výše, má břeclavský hokej jistotu, nehrozí například, že pokud v Brně vznikne tým v krajské lize, všichni hráči půjdou tam, protože z Brna jsou. Díky mladému věkovému průměru nehrozí ani přestárnutí a hromadné skončení hráčů z tohoto důvodu.

 

 

 

Základní část

Cíl pro sezónu byl jasný. Dostat se po dvou letech znovu do play-off.

To se nakonec podařilo, i když se postup nerodil lehce, zvládali se Lvi téměř celou sezónu držet na postupových pozicích play-off. Z celkových 26-ti zápasů základní části si připsali 13 výher a 13 proher z toho vždy 3 v prodloužení. S celkovým skóre 112:115 a historicky nejvyšším počtem bodů = 39 postoupili do vyřazovacích bojů z 8. pozice tabulky.

 

 

 

Play-off

Osmá postupová pozice Lvům přidělila čtvrtfinálového soupeře, který vyhrál celou základní část. V tomto případě podruhé. Tím bylo Velké Meziříčí. Tým který se netají cílem postoupit do druhé ligy, také to je jeden z těch ve kterém si hráči rozhodně nic platit nemusí, ba naopak.

I přes velké „tabulkové“ nepoměry břeclavští hokejisté ostudu rozhodně neudělali.

V prvním čtvrtfinálovém zápase dokázali soupeře pěkně zaskočit, když na venkovním ledě v polovině zápasu vedli 4:0. Domácí ale ukázali zkušenosti a břeclavské dokázali nakonec těsně přehrát.

I druhý zápas měl vyrovnaný průběh, kdy po dvou třetinách byl stav 1:1, nakonec však Velké Meziříčí zvládlo i tento zápas a sérii vyhrálo 2:0 (stejně jako všichni ostatní vítězové čtvrtfinále).

 

 

 

Konec

Vypadnutí v play-off tedy pro Lvy znamená konce sezóny. Bude následovat letní pauza a poté se uvidí co dál...

 

 

 

 

 

Filip Hrbatý- Hlavní trenér břeclavského A-týmu:

 

Zhodnocení sezóny:

Celkově se mi celá sezóna nehodnotí moc lehce. Je to moje první sezóna jako trenéra u mužů a v krajské soutěži jsou podmínky specifické. V této sezóně jsme s klukama ze začátku platili příspěvky a také si museli kupovat hokejky, takže sezóna každého z nás moc levně nevyšla, ale jak říkám, tím se u kluků projevila láska k hokeji. V krajské lize Jihomoravského kraje a Zlína jsou i týmy, které mají hráče normálně placené, takže bych řekl, že ty kluby jsou víceméně na druholigové úrovni.

 

Před sezónou jsme si stanovili dva cíle. První byl jednoznačně postoupit do play-off a druhý byl začlenit mladé hráče z juniorky a dorostu do kádru A-týmu.

V základní části jsme odehráli 26 utkání a nebylo to vždy jednoduché, neboť kádr stále nemáme dost široký. Boty nás tlačily nejvíce na postu obránců, kde máme hráčů málo a z toho jsou někteří kluci ještě přeškolení z útočníků. Během sezóny se nám podařilo doplnit kádr dvouma klukama ze Slovenska, ale i tak se nám stávalo, že jsme některé utkání museli odehrát jen na 4 obránce, protože v sezóně se nikdy nevyhneme nějakým zraněním, nemocem a nebo do hry některého z hráčů nepustí pracovní povinnosti. Kádr jsme tedy doplňovali hráči z juniorky a dorostu, což do útoku bylo vždy bezproblémové, ale do obrany to kolikrát ani tak nestačilo abychom odehráli na 3 obranné dvojice.

Tím navazuji na začlenění mladých hráčů do týmu. 

Zmíním kluky, kteří do kategorie mužů patří prvním rokem a to kluky ročníku 1999. Kluci už s mužským hokejem měli zkušenosti z loňské sezóny a v letošním ročníku se stali stabilními a platnými členy základní sestavy.

Z břeclavské mládeže jsme do utkání vyzkoušeli hned 11 hráčů.

Naši mladí hráči ukázali a svýmy výkony si řekli o své místo v A-týmu i v další sezóně.

Tímto bych řekl, že cíl začlenění mladých hráčů se nám povedl.

 

Před sezónou jsme si vytyčili týmy, které bychom měli porážet a týmy se kterýmy bychom mohli uhrát aspoň bod a podle toho se pohybovala naše taktika do utkání. Bohužel v některých utkání jsme našim špatným výkonem ztráceli body, které jsme měli uhrát, ale to už tak v hokeji bývá. Naopak se nám podařilo uhrát i dost bodů se kterýmy se zrovna nepočítalo a tak se nám podařilo postoupit do play off. V letošním ročníku byla tabulka velice vyrovnaná a tak se bojovalo doslova o každou příčku.

Podlé mého názoru jsme mohli do play-off postoupit i z vyšších příček, ale nebudu to přehánět, protože jsme také nemuseli postoupit vůbec. Postoupili jsme z osmého místa a tím splnili i druhý cíl sezóny. Jak jsme si řekli, dále budujeme tým a věřím, že v příští sezóně se nám podaří zase lepší umístění v základní části.

 

V play-off jsme tedy šli na první tým tabulky a to Velké Meziříčí.

V prvním utkání jsme i přes to, že jsme 4:0 vyhrávali nedokázali výsledek udržet a utkání prohráli 6:4 což vidím jako hlavní příčinu nepostupu do semifinále.

Ve druhém utkání jsme doma s Velkým Meziříčím dlouho drželi remízu 1:1, ale nakonec jsme inkasovali ve třetí třetině a to už se nám nepodařilo otočit.

Přes soupeře se nám bohužel po dvou velice vyrovnaných utkáních nepodařilo postoupit do semifinále a tak jsme ukončili sezónu ve čtvrtfinále.

 

Řekl bych, že kluci a celkově naše hra udělala za tu sezónu pokrok a věřím, že do příští sezóny je opět na čem stavět a tak budou i výsledky mít dále vzestupnou tendenci.

 

Všem klukům bych chtěl za celou sezónu poděkovat a věřím, že i dále toto mužstvo a tato parta zůstane stále stejná bez velkých změn a dál se spolu budeme rvát se lvem na prsou a budeme dobře reprezentovat město Břeclav na ledovém poli.

 

 

 

 

 

 

Vám všem, kteří jste tento článek dočetli až sem... všem kteří nás podporovali a podporují ať už osobně, tím že přijdou na zápas, nebo na sociálních sítích například nějakým pozitivním komentářem, patří VELIKÉ DÍKY.

Oproti minulé sezóně je vidět v tomto směru veliký posun a jsme opravdu vděční za každého fanouška.

Ať jsou to mladí lvíci, kteří se jdou podívat na muže, fanoušci s dresama a bubnem, nebo klasičtí diváci, kteří se jdou podívat o víkendu večer na hokej... Každý lev se počítá!

 

DĚKUJEME VÁM ZA PODPORU v sezóně 2019/20

 

 

#SpoluJakoLev

Město Břeclav tereza břeclavBorshaluzaAuto wozarautocentrum hmbrnofrostfitnessftservishakalíktisk pálkajer53ymotomopivovarsaloosvíno zapletalměsto břeclav