<<   1 / 2020   >>

Příští zápas odehrají MUŽI v sobotu 25.1. na venkovním ledě s týmem HK Kroměříž. Zápas začíná v 17:00.

Lvi zakončili rok 2019 výhrou! Na domácím ledě si poradili s Velkou Bíteší

22. 12. 2019 | Filip Hrbatý | Přečteno: 241x

Už devátý domácí mistrovský zápas letošní sezóny, přilákal na břeclavský led tým HC Spartak Velká Bíteš.

Začátkem zápasu byli domácí Lvi lepším týmem, když ukazovali klidnou a přesnou hru. Hosté měli největší šance při dvou přesilových hrách, za celou první třetinu se však střelecky neprosadili. Zato břeclavským hokejistům se dařilo. Nejprve v čase 7:45, chvíli po ubráněném oslabení, otevřel skóre utkání Filip Hrbatý (asistence Radek Zháňal a Marek Papp). Na druhou branku domácích Lvů, nemuseli diváci čekat dlouho. V čase 11:09 se nekompromisní střelou přesně do levého rožku brankáře Velké Bíteše prezentoval Bronislav Čápek, kterému nahrával Radim Juránek. 12 vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky se dostal do úniku Michal Gabriška, který byl faulovaný. Bylo nařízené trestné střílení, které se tomuto břeclavskému střelci v minulosti dařily. I v tomto zápase si přidal další zářez na hokejku, když střelou pod vyrážečku navýšil skóre na 3:0 pro Břeclav.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Velká Bíteš, která po dvaceti dvou vteřinách dostala možnost přesilové hry. I díky dobré obranné práci domácího týmu se ale nezvládla gólově prosadit a více ze hry začínali postupně mít znovu Lvi. To se začalo měnit dvě minuty před polovinu utkání. V čase 28:09 si Bíteš nejprve vytvořila útočnou akci dva na jednoho. O 22 vteřin později dokonce dokázali překonat břeclavského brankáře. Gól však nebyl uznán, protože puk se za brankovou čáru dostal kopnutím útočícího hráče, což je v rozporu s pravidly. Uznali to i hráči soupeře, kteří proti tomuto rozhodnutí hlavního rozhodčího Ladislava Netopila neprotestovali. Jakoby věděli, že hned v čase 29:25 se znovu prosadí , tentokrát v souladu s pravidly, Dominik Trnka svou brankou snížil na 3:1. Tento gól hostující tým nakopl a ten i nadále pokračoval v aktivní hře. Až do času 33:56, kdy se na trestnou lavici odebral hráč Bíteše. Ještě před vypršením prvního trestu byla V. Bíteš znovu vyloučena a Lvi tak dostali 20 vteřin přesilové hry pět na tři. Ta se domácím využít nepodařila, následná klasická přesilovka však už ano. Michal Gabriška posunul puk na Patrika Rutkovského, který kotouč zavezl za bránu, zpoza které nahrával Tiborovi Sedláčkovi, který se z dobré střelecké pozice nemýlil a dostal svůj tým znovu na tříbrankový odskok. V závěru třetiny dostala Bíteš ještě jednu přesilovou hru, nic zásadního se už však neudálo a po 40-ti minutách domácí břeclavané vedli 4:1.

V poslední třetině mohli diváci vidět hned pět branek. Pojďme ale postupně. Lepší vstup měli Lvi, kteří dostali po dvaceti dvou vteřinách přesilovou hru, i po jejím skončení si stále udržovali tlak a Velkou Bíteš pustili do první střely 3. třetiny až v čase 46:23. Hned z druhé se však soupeř prosadil, když si J. Kratochvíl najel z poza brány a střelou k tyči překonal Filipa Krále, který i dnes úspěšně strážil branku domácích. Následovaly dvě vyloučení, po jednom na obou stranách a hrálo se tedy 4 na 4. Tato otevřenější hra vyhovovala zejména břeclavskému Michalovi Gabriškovi, který se dostal do úniku a v čase 48:26 upravil skóre na 5:2. Tříbrankové vedení ale Lvům nestačilo a i nadále hladověli po gólech. Hned v čase 50:53 se po přihrávce před bránu, přesnou střelou, prosadil bývalý kapitán druhé ligy Radek Zháňal, (asistence Filip Hrbatý a Radim Lenkovič). Stav 6:2 byl pro Velkou Bíteš víc než nepříjemný, proto hostující tým použil nejspíše kouzla, když v čase 53:29 L. Rosendorf před červenou čárou nahodil puk, který těsně před břeclavským maskovaným mužem poskočil a prošel pravděpodobně skrz chrániče až do brány. Stav byl tedy 6:3. Méně než tři minuty před koncem trenér břeclavské lavičky Milan Novosedlík z taktických důvodů prohodil brankáře. Filipa Krále vystřídal Michal Martinčík. Ke smůle mladého brankáře se po oslabení Lvů, 46 vteřin před koncem, zvládla Bíteš ještě jednou prosadit. Na výhru už ale nedosáhla a břeclavský A-tým tak bral 3 body za výhru v základní hrací době.

Skóre: Břeclav 7 : 4 Velká Bíteš

Vyloučení: Břeclav: 6x ( 12 min) – Velká Bíteš: 4x ( 8 min)

Rozehrávky brankářů: Břeclav: 5 - Velká Bíteš: 4

Zblokované střely: Břeclav: 10 Velká Bíteš: 3

Góly lvů:GabriškaMichal2x, HrbatýFilip, LenkovičRadim, SedláčekTibor, ČápekBronislav, Zháňal Radek

tabulce se lvi po 17. kole nachází na  8.místě.

Odkaz na fotogalerii ze zápasu, od Kamily Krutákové najdete zde:

MarekPappKapitán

Shrnutí zápasů:

Vstup do zápasu jsme měli si myslím dobrý, díky tomu jsme si vytvořili po 20 minutách 3 brankový nástup.

Ve druhé 20-ti minutovce přišel náš asi už obvyklý útlum a soupeř nás chvilkama přehrával, naštěstí se nám i po druhé třetině podařilo udržet tříbrankový náskok, který se nám ve výsledku podařilo udržet až do konce zápasu.

Za celý tým bych tímto chtěl všem fanouškům poděkovat za přízeň a popřát všem pohodové a klidné svátky a všechno nejlepší do nového roku.

Tibor Sedláček - Útočník

1.Měl jsi několik střeleckých pokusů a vsítil jsi i gól. Hrálo se ti dnes dobře?

Ano, dneska se mi hrálo v klidu, mně přijde že se vždy nějaká šance najde, ale neumím to proměnit, díkybohu dneska jsem měl štěstí a propadlo to tam.

2. V čem vidíš největší rozdíl mezi dnešním vyhraným a minulým prohraným zápasem?

Dneska jsme proměnili šance, které jsme si vytvořili, minulý zápas se nám to nedařilo, takže tady bych viděl největší rozdíl.

3. Teď tě čeká zasloužené vánoční volno, budeš odpočívat u pohádek?

Odpočívat budu, ale ne u pohádek, ale i tak se těším.

Příští mistrovský zápas odehrajeme na ledě soupeře. V sobotu 4.1.2019, se v 17:30 postavíme loňskému finalistovi play-off, Velkému Meziříčí.