<<   11 / 2019   >>

Příští zápas odehrají MUŽI v sobotu 23.11. na Venkovním ledě s týmem SKMB Boskovice. Zápas začíná v 17:00.

Lvi doma těsně nedosáhli na vítězství s Uničovem

30. 10. 2019 | Filip Hrbatý | Přečteno: 229x

V pondělí 28.10.odehráli muži už třetí domácí, mistrovský, zápas sezóny. Led Fosfa arény tentorkát hostil účastníka play-off minulé sezóny, tým HC Orli Uničov.

Začátek zápasu byl ze strany domácíh lvů trochu ospalý. Uničov dokázal během prvních pěti minut zápasů ohrozit břeclavského brankáře Filipa Krále hned šestkrát. Po sedmé se už mohl radovat, protože v čase 5:38 otevřel skóre utkání. Lvi museli dohánět ztrátu a zařadili druhý rychlostní stupeň. Hra se vyrovnala a domácí si zvládali vytvářet více šancí. Například v čase 9:19, kdy se po přihrávce Marka Pappa přesnou střelou nemýlil Michal Gabriška a zvládl tak vyrovnat stav zápasu. V jedenácté minutě dostali lvi přesilovou hru, bohužel branku v ní vstřelit nezvládli, naopak chvíli po ní, přesněji v časech 13:27 a 14:54 zvládl soupeř dvěma rychlími góly odskočit. I přes to, že si břeclavský muž v masce připsal v 1. třetině 14 úspěšných zákroků lvi odcházeli do šaten se ztrátou 1:3.

Do druhé třetiny vletěli lvi nabytí novou energí a touhou po dorovnání. Zvládali si vytvářet pěkné šance, které mohly končit góly do prázdné brány, bohužel ani jeden puk nakonec nenašel svou cestu a skóre na světelné tabuli se neměnilo. Uničov oproti tomu hrál klidnou zkušenou hru, proti které lvi obtížně bránili. 14 vteřin před polovinou zápasu se hosté znovu radovali, když se zvládli ke svému vítězství příblížit další brankou. Lvi ale ještě nesložili zbraně, dál usilovně dřeli a nakonec se také dočkali. V čase 33:42 se znovu prosadila první břeclavská formace, v čele s Markem Pappem, který znovu přesnou přihrávkou vybídl Michala Gabrišku, který svou druhou brankou zápasu snížil na 2:4. Minutu a půl před koncem druhé třetiny nastala menší šarvátka a na trestnou lavici šli dva hráči Uničova a jeden břeclavský, konkrétně M. Gabriška. Lvi tedy měli k dispozici přesilovu hru 5:4, ve které dokázali Uničov zatlačit do jejich třetiny a celkově v této dvacetiminutovce přestříleli Uničov v poměru 10:7. Branku, ale nepřidali a tak odcházeli do šaten znovu se dvoubrankovým deficitem.

Poslední perioda začala lépe pro domácí, když 6 minut a 6 vteřin po začátku dokázal Marek Göndör ztečovat střelu od modré čáry vypálenou Bronislavem Čápkem a dotáhnout tak na pouze jednobrankový rozdíl. Pořádně studená sprcha přišla pro břeclavský A-tým za pouhé 2 a půl minuty, kdy dokázal Uničov znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Lvi se nenechali příliš rozhodit a dále naplno bojovali. Jejich snažení přineslo své ovoce v čase 55:22, kdy hrající trenér domácích Filip Hrbatý dokázal své mužstvo přesnou trefou příblížit k bodům a znovu dotáhnout na pouze jednobrankový rozdíl. Stav byl tedy 4:5 pro Uničov. V tu chvíli už se bojovalo o každý kousek ledu... nebylo se na co šetřit a lvi to dávali jasně najevo, lehali do střel, sráželi se u mantinelů a včele se stále skvěle chytajícím F. Králem v bráně, se snažili utkání dorovnat. Zápas se odehrával ve velice vysokém tempu, takže si minutu a půl před koncem domácí vzali oddechový čas. Probrala se taktika a šlo do tuhého. 60 vteřin před koncem břeclavský muž v masce opouští svou bránu a lvi hrají v šesti. Zvládli si znovu vytvořit pěkné šance, k tomu ale patří i trochu risku. Jednou to nevyšlo, uničovští hráči zíkávájí puk a dva proti jednomu se blíží k bráně domácích. M. Papp, se snažil zaskočit za brankáře a proti potencionální střele si obětavě kleká, útočník s pukem ho, ale kličkou překonal a dává poslední branku zápasu. Uničov vítezí na ledě břeclavské Fosfa arény 6:4.

Jedinou útechu břeclavským hokejistům přináší diváci, kteří již podruhé v této sezóně předvedou nádherné gesto a ve stoje lvům tleskají za obětavý výkon.

I dnes bychom chtěli moc poděkovat všem kteří nás přišli podpořit, vidět že na nás chodí mladí lvíci potěší, to že nám fanoušci ve stoje tleskali i po prohraném zápase potěší dvojnásob. Nedokážete si představit, jak moc to v tu chvíli zvedne náladu...Vzkazuje po zápase břeclavká šatna Áčka.

Skóre: Lvi 4: 6 Uničov

Počet střel: Lvi: 35(13, 10, 12) - Uničov:32 (14,7,11)

Vyloučení: Lvi: 2x (4min.)– Uničov: 6x (12min.)

Zblokované střely: Lvi:9 (nejvíce M.Papp) Uničov:4

Góly lvů: Gabriška Michal 2x, Hrbatý Filip, Göndör Marek

Odkaz na fotogalerii ze zápasu, od Kamily Krutákové najdete zde:

Libor Pantůček - Asistent trenéra

Shrnutí zápasu:

Domácí zápas proti Uničovu měl potvrdit sobotní výhru venkovního zápasu. Uničov je zkušené mužstvo ale naše velké kluziště nemá rádo. Tentokrát slavila zkušenost Uničova.

Naši kluci makali do poslední minuty ale body z toho nemáme. Mrzí nás to ale podle reakce fanoušků kterých přišlo zase víc a po zápase klukům za předvedený výkon poděkovali potleskem mluví za vše. Tímto jim děkujeme a budeme makat dál.

Marek Papp „C“ – Obránce

1.V sobotu jsi střelil 2 branky, dnes sis připsal 2 asistence, cítíš se těď na ledě dobře?

Tak v sobotu ty dva góly byly i s trochou štěstí, kdy první střela se otřela od soupeřova obránce a druhá byla do prázdné branky, no a dnes ty nahrávky, když máte v lajně takové střelce jakým je třeba Gabr (Michal Gabriška pozn.red.) tak to stačí mu posunout puk a zvednout ruce. Ale jinak musím říct že se na ledě cítím dobře a myslím, že celá naše pětka hraje celkem dobrý hokej.

2. Pravidělně vyhráváš v počtu zblokovaných střel. Co si v těch chvílích říkáš?

Nevím, ve chvíli kdy vidim že soupeř chce střílet, tak mě už tak nějak automaticky napadne střelu blokovat a někdy se stačím v duchu pomodlit ať mě to netrefí někam na nechráněné místo ...*směje se břeclavský kapitán*.

Další, mistrovský, zápas (venkovní) odehrají lvi v neděli 3.11.2019 v

17:00 s HC Brumov-Bylnice.