<<   10 / 2019   >>
  • Příští zápas mužů 2. 10. 2019

Příští zápas odehrají muži na DOMÁCÍM ledě v sobotu 19.10. v 17:00, proti HHK Velké Meziříčí.

Lvi berou z prvního domácího mistráku 1 bod

6. 10. 2019 | Filip Hrbatý | Přečteno: 209x

V pátek 4.10. odehrál břeclavský A- tým první domácí mistrovský zápas nové sezóny. Břeclavská Fosfa aréna přivítala tým HC Uherské Hradiště.

V první třetině byla Břeclav lepší týmem a přestřílela svého soupeře 14: 10, ale po první dvacetiminutovce se výsledek více líbil hostům, kterým se do břeclavské brány šťastně odrazil puk.

Břeclav nastoupila do druhé třetiny zase lépe a konečně se prosadila po střele M. Gabrišky, který prostřelil soupeřova brankáře. Soupeř neváhal a zanedlouho se dostal znova do vedení, když střelu od modré tečoval před brankou a zase byl o gól dopředu. Nutno podotknout, že lvi si nachystali plno šancí, ale brankář Hradiště chytil i nemožné. Naštěstí se po velkém tlaku lvi dokázali znova prosadit a dorovnat výsledek, když se podruhé v utkání trefil M. Gabriška. Do kabin se šlo za stavu 2:2

Ve třetí třetině každý připsal po jedné brance a do vedení šli prvně zase hosté a Břeclav se snažila prostřelit brankáře, ale ten jim dělal velké starosti, až nakonec M. Göndör dokázal vsítit gol od modré čáry. Břeclav si vytvořila spoustu šancí se kterými mohla vyhrát už v základní době, ale bohužel se tak nestalo a šlo se do prodloužení.

Břeclavští lvi hrají výborně prodloužení a jsou mnohem více na puku. oba týmy si vytvořily příležitosti, kterými mohli ukončit zápas, ale oba brankáři měli svůj den a šlo se na nájezdy.

Domácí lvi nedokázali ani jednou prostřelit soupeřova brankáře a soupeř to dokázal dvakrát a odváží si o bod navíc.

Skóre: Lvi 3 : 4sn Uherské Hradiště

Počet střel: Lvi: 56 – Uherské Hradiště: 39

Vyloučení: Lvi: 2x – Uherské Hradiště: 6x

Góly lvů: Gabriška Michal 2x, Göndör Marek

Fotky + video z nájezdů (natočené na telefon) od Kamily Krutákové

Marek Papp – Kapitán

Shrnutí zápasů:

Myslím si, že zápas se hrál v celkem slušném tempu z obou stran.

První třetinu jsme prohráli smolným gólem, kdy se puk do naší branky odrazil od soupeřovi nohy.

Nicméně ve druhe třetine jsme dokázali dvakrát srovnat, takže musela rozhodnout třeti třetina.

V kabine jsme si řekli že musíme být trpěliví, že naše šance na gól určitě přijdou, protože za celý zápas jsme jich měli nepočítaně. Bohužel opět jsme museli skóre dohánět, což se nám naštestí povedlo a muselo rozhodnout prodloužení, potažmo nájezdy.

V prodloužení si myslím, že jsme byli aktivnější a měli i pár šanci na to, abychom zápas rozhodli. Bohužel se to nepovedlo a muselo se jít do nájezdů, kde už je to vždy loterie. V Blansku nám to vyšlo, doma bohužel ne, ale tým bych chtěl pochválit za bojovný výkon a za to že jsme sice celý zápas museli dotahovat, ale ani jednou jsme Hradišti nepovolili odskočit na rozdíl dvou gólů, za což můžeme výraznou mírou také děkovat Kraldovi (brankářovi Filipovi Královi, pozn. red), který nás opět podržel a předvedl parádní výkon, stejně tak i brankář hostů. Golmani na obou stranách byli podle mě hlavními osobami svých týmu v tomto zápase.

Kristián Lokaj – Útočník

1. První mistrovský zápas za Břeclav, jak jsi se na ledě cítil?

Cítil som sa celkom dobre uvolněně. Takisto som cítil rozdiel medzi dnesným zápasom a zápasmi v príprave . Tempo bolo rychlejše a hlavne už sa hrá na body , ktoré potrebujeme zbierat do tabulky.

2. Jak ti sedla nová šatna?

Na šatnu nemozem povedať jeden mínus. Je tu v podstatě vsetko co potrebujeme .Chalani su super , zisiel sa tu velmi dobry kolektiv si myslim.

3. Co na tebe působí jako největší plus a naopak největší mínus břeclavského A-týmu?

Velký plus je práve kolektiv a celkový prístup. Chalanov hokej baví, všetci taháme za jeden provaz a povzbudzujeme sa . Taktiez sa mi pácí zabezpecenie na zápasoch. Vždy je pripravene ovocie, pásky, utěráky , občerstvenie a tak dalej,nie v každom klube to tak funguje!

Prohráli jste těsně až v samostatných nájezdech, jak bys zhodnotil zápas?

Zápas ma velmi mrzí ako dopadol. Mali sme golových šancí minimálne na 2-3 zápasy. Dovolím si tvrdit, že superovi vyhrál brankár celý zápas. Z mojho pohladu sme boli lepším teamom, ale š´tastěna stála pri superovi. Vidieť ste to mohli v predlžení, kde super držal puk z 5 minut maximalne 30 sekund . Verím že dalsí týždeň privezeme 3 body z Velké Bíteše.

Děkuji za rozhovor

Taky ďakujem

Další, mistrovský, zápas (venkovní) odehrají lvi v sobotu 12.10.2019 s HC Spartak Velká Bíteš.