<<   12 / 2019   >>

Příští zápas odehrají MUŽI ve čtvrtek 12.12. Znovu na DOMÁCÍM ledě s týmem Dynamiters Blansko HK. Zápas začíná v 18:00.

Lvi potrápili loňského semifinalistu, na výhru však nedosáhli

1. 9. 2019 | Filip Hrbatý | Přečteno: 501x

V sobotu 30.8 se uskutečnilo další přípravné utkání našich Lvů, kdy na svém ledě přivítali semifinalistu z loňské sezóny, tým HOKEJ Uherský Ostroh.

Do první třetiny lépe vstoupili Lvi, kdy se během 7 minut trefili do soupeřovy sítě hned dvakrát. Lvi se prezentovali kvalitním hokejem se spoustou nádherných akcí pro oko diváka. Soupeř ale nesložil své zbraně a dokázal dvoubrankový náskok smazat a přidat ještě jeden gól a do šaten se odcházelo za stavu 2:3 pro hosty.

Druhá třetina byla ve větším tempu, což dokazuje i poměr střel na obou stranách. Několik šancí soupeře dokázal zneškodnit skvěle chytající Mira Foukal, který se blýskl i zákrokem z trestného střílení. Ovšem i přes to se hosté dokázali prosadit hned 2x a za stavu 5:2 (přesně v polovině utkání) Lvi střídali brankáře, kdy šel do hry mladík z juniorky Michal Martinčík. Náš mladý strážce svatyně musel čelit hned několika náročným akcí soupeře z Ostrohu, které všechny zneškodnil. Soupeř dokázal od vystřídání brankářů vystřelit hned 19x, ale marně! Lvi se prezentovali i skvělou hrou od zadu a po druhé dvacetiminutovce se šlo do kabin za stavu 2:5 pro hosty.

Lvi i se nevzdali a i v malém počtu hráčů se semkli a dokázali zápas vyrovnat! ,,Sil ubývalo, ale na hráčích byla vidět chuť do hry” tvrdil brankář Lvů, Mira Foukal. Celý zápas se odherával ve vysokém tempu a konečný stav byl 6:9 pro Ostroh. Lvi i přes prohru odchází ze zápasu se vztyčenou hlavou. ,,Soupeře na spodu tabulky musíme porážet a ty silnější umíme potrápit jako dnes” tvrdí zkušený brankář Foukal.

Skóre: Lvi 6:9 Ostroh

Poměr střel: Lvi 54 - Osroh 42

Góly lvů: Radim Juránek, Radek Zháňal, Marek Göndör, Roman Průdek, Ondřej Bartoš, Michal Gabriška

Odkaz na fotogalerii ze zápasu, od Kamily Krutákové najdete zde:

ROZHOVORY

Marek Papp – Kapitán

Ohlas po zápase:

Myslím si, že začátek zápasu, nám vyšel velmi dobře, dokázali jsme se dostat do dvou brankového vedení a do zhruba 12. minuty být lepším týmem. Poté se Ostrohu podařilo snížit, což si myslím že nás trošku rozhodilo a vedení jsme zratili.

Od druhé třetiny se začala projevovat síla a zkušenost hostů, ale chtěl bych celý tým pochválit za to, že jsme se za stavu 5:2 dokázali vrátit do zápasu a sahali po vyrovnáni.

V závěru zápasu už šlo vidět, že především v obrané hře nám docházely síly a nevyvarovali jsme se chyb.

Nicméně věřím, že do začatku zakladní části tyto nedostatky odstraníme a budeme bojovat o pozice v play-off.

Miroslav Foukal – Brankář

1. Jak by jsi zhodnotil tvůj první přípravný zápas proti nelehkému soupeři, ve kterém jsi odchytal polovinu zápasu?

No, bylo strašné horko, ale podmínky byly pro všechny stejné. Uherský Ostroh je můj oblíbený soupeř a rád proti nim hraju. Jak bych to zhotnotil.... My se strašně nadřeme na gol pak dostáváme góly moc lehce. Je na nás na golmanech, abychom více tým podrželi a chytili i něco navíc.

2. Držel jsi kluky skvělými zákroky, a dokonce jsi chytitl i trestné střílení. Kluci hráli důstojný hokej, proti tak silnému soupeři, čím myslíš že to bylo?

Byla vidět na všech klukách v kabině chuť! Těšili jsme se na kvalitního soupeře. Pochválil bych úplně všechny! Ten začátek jak jsme na ně vletěli, tak nás byl ,,plný led”! Bylo vidět že chceme hrát doma útočný hokej. To trestné střílení bylo spíš už o štěstí, že mě trefil ty betony.

3. Zápas jsme odehráli v 11 lidech a u kluků šlo vidět vyčerpání, ale dokázali zamakat a zápas dohrát se vztyčenou hlavou. Cítíš nějakou změnu ve hře oproti minulému roku?

Řeknu to takhle, tenhle tým je už strašně dlouho pohromadě. Je tam parta a chuť! Dokázalo se to poskládat tak, aby mužský hokej v Břeclavi nezanikl, i v takových těžkých podmínkách, v jakých to je.

4. Co si myslíš o nadcházející sezóně?

Náš cíl je týmy jako jsou Blansko, Březina, Hradiště, porážet a ty týmy, co jsou nahoře v tabulce jako: Velké Meziříčí, Hodonín, Ostroh... ty chceme potrápit. Chceme hrát na 3 lajny i s mladšími nadějnými kluky ,který má břeclavský hokej k dispozici.

Děkujeme za rozhovor

Taky děkuji

Další přípraný zápas (venkovní) odehrají lvi v sobotu 7.9.2019 s HC Štika Rosice.