Muži v neděli 24.2. ukončili základní část a tedy i sezónu 2018/19 Děkujeme všem za podporu...

Rozpis ledu

Sledujte nás

Facebook Instagram

V polovině zápasu 1:1, po dvou třetinách 1:2... Pak Přišel zlom a Hodonín v derby přehrál lvy

24. 2. 2019 | Filip Hrbatý | Přečteno: 234x

Dnes lvi vyjeli na poslední zápas sezóny a zároveň jižanské derby k favoritovi tabulky Hodonínu.Znovu jsme ukázali, že dokážeme hrát vyrovnaný hokej s kýmkoli.V 17:00 padlo v hodoníně první buly a bitva mohla začít...

Domácí v čase 4:14 zásluhou bývalého břeclavského hráče Andrease Jajcaye otevřeli skóre utkání. Lvi stihli ještě do konce 1.dvacetiminutiovky, v čase 18:52 odpovědět trefou Bronislava Čápka (asistence: Radim Lenkovič a Marek Papp), takže 2.třetina začínala za stavu 1:1. Na tabulkový nepoměr týmů, mohli diváci sledovat zatím vyrovnaný a rychlý hokej.

Hodonínští zládli přidat ještě jednu branku a to v čase 36:46 zásluhou Michala Kuby a lvi jen litovali neproměněných šancí, kterén si zvládli vytvořit, například Tibor Sedláček, který se v čase 36:08 dostal do únikl a ocitl se sám před brankářem Kotvanem, který zvládl jeho šanci zlikvidovat. Po 40-ti minutách 1:2 pro domácí.

3.třetina byla bohužel více v řežii našeho soupeře, který zvládl přidat dvě slepené brnaky v čase 43:55 Jakub Sajdl a 44:38 Petr Peš. V tu chvíli proběhlo srtřídání lvích brankářů. Místo Filipa Krále se postavil mezi tří tyče Michal Martinčík. Filip Král měl v tomto zápase skvělé zákroky a v důležitých momentech dokázal tým podržet, což je určitě dobré zmínit. Možná, že změna v brankovišti tým nakopla, protože lvi v čase 55:38 zvládli zásluhou Michala Gabrišky snížit na 2:4 (asistence: Roman Průdek a Richard zajíček). Hodonín, ale ani na chvíli nepolevil a za 22 vteřin Tom Polák střelou do prázdné brány navýšil na konečných 2:5 a Domácí berou 3 body.

HC Lvi Břeclav - SHKM Hodonín 2:5

Branky lvů: Čápek, Gabriška

Sestava Břeclav: Král (45. Martinčík) - Dora (C), Göndör, Čápek, Papp - Průdek, Gabriška, Lenkovič, Zháňal (A), Nešpor, Abazaj, Zajíček, Juránek, Zapletal, Sedláček.

Sestava Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Polesný, Rákoczy (A), Výmola, Veselský, Rýpar, Crlík - Kuba, Peš (A), Černohous - Jajcay, Sajdl, Kučera (C) - Polák, Tomi, Venclík - Lindner. Trenér: Jan Prčík

Vyloučení:6:8,+ Zháňal (bv) 10 minut+OK. Využití: 3:1. Střely: 41:30. Diváci: cca 800Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Fotky na webu SKHM HODONÍN

Pozápasový ohlas trenéra Davida Bartala:

Jeli jsme do Hodonína určitě jako outsider. Věděli jsme, že tady můžeme jenom překvapit, což se nám první dvě třetiny dařilo. První třetinu jsme hráli tak, jak jsme si před zápasem řekli. Ve druhé třetině si myslím, že domácí trochu polevili a možná jsme byli chvílemi i lepším mužstvem. Ve třetí třetině se ale ukázala větší zkušenost a vyzrálost hodonínských hráčů. Možná, kdybychom měli k dispozici tři kompletní lajny, mohl být ten konec utkání zajímavější. Bohužel nám ale celou sezonu chybí hráči. Dohrávali jsme na třináct lidí. Hodonín si svou zkušeností v závěru pojistil. Přeju Hodonínským v následných zápasech hodně štěstí a úspěch v playoff.

Město Břeclav tereza břeclavBorshaluzaAuto wozarautocentrum hmbrnofrostfitnessftservishakalíktisk pálkajer53ymotomopivovarsaloosvíno zapletalměsto břeclav