Momentálně nemáme žádné aktuality.

Lvi si připisují cenné 3 body výhrou nad Velkou Bíteší

12. 12. 2018 | | Přečteno: 247x

V sobotu 8.12 Lvi odehráli svůj první domácí zápas druhého kola proti Velké Bíteši, které chtěli vrátit výsledek z minulého střetnutí, vyrovnané utkání nakonec dopadlo lépe pro Břeclav, která si po dlouhé době odnesla plný počet bodů ze zápasu a vyhrála 5:3.

Utkání začalo lépe pro domácí, když ve 2. minutě prudkou střelou nad beton vypálil Radim Lenkovič a Břeclav rychle vedla 1:0. Ve 14. minutě Břeclav dokázala využít svoji první přesilovku, když po souhře Lenkovič, Zháňal a střelec branky Jakub Klimovič, který prostřelil brankáře hostů. Hosté dokázali rychle odpovědět a Michálek vstřelil první branku svého týmu. Břeclav dostala ke konci třetinu výhodu 5 na 3, ale tu bohužel nedokázali využít a šlo se do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny nastoupili hostující hráči trochu líp a to dokázali, když ve 23. minutě srovnali po střele Biolka v přesilové hře. Od 27. minuty ale Břeclav ukázala velkou sílu a vstřelili do 31. minuty 3 branky. O vedení se postaral ve 27. minutě Radek Zháňal, když vystřelil od modré tvrdou ránu a přes dobře clonící hráče neměl hostující golman žádnou šanci. Do dvoubrankového vedení se Břeclav dostala v 29. minutě, když dokázal hostující golman vykrýt první střelu, ale na následnou dorážku od Romana Průdka už byl krátký. Skvělých 5 minut dokázal v 31. minutě završit Marek Dora, který dostal od Romana Průdka nádhernou nahrávku zpoza brány na modrou čáru a střelec měl plno času, aby přesně zamířil, což se i povedlo. Do konce třetiny se až na pár šancí nic nestalo a Břeclav měla solidní náskok před poslední periodou.

Do třetí třetiny šla Břeclav opatrně, protože nechtěli přijít o vedení a to se jim skvěle dařilo, jediné co soupeřovi dovolili, byl gol v 46. minutě, když Grman prostřelil domácího brankáře. Tohle byla zároveň poslední branka tohoto zápasu a Břeclav si došla pro první tři body v druhém kole.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Zapletal: První mistrovské utkání za Břeclav a zrovna výhra. Jaký jsou to pocity?

Pocity jsou super, myslím si že se atmosféra v týmu hodně zlepšila a že jsme to hodně potřebovali. I když jsem do teď s klukama nehrál, tak jsem si nima v kabině pořad a věřím tomu že to byla už potřeba a jsem za to rád.

Je velký rozdíl když jen trénuješ, a když víš ze budeš i nastupovat do zápasu?

Určite, je tam větší motivace a o tom to je.

Dneska se hrálo po dlouhé době na 3.lajny, co po tobe trenér chtěl a jaka byla tvoje úloha dneska?

Tak úloha naší lajny bylo to, aby si každý hlídal svého hráče a nenechali je dostat na puk a nedovolili jim vystřelit, odvést maximum a nedostat gól.

Filip Král: Po dlouhé době vyhranej zápas a zrovna doma, jaky jsou tvoje pocity?

Tak pocity určitě skvělé, protože po dlouhé době jsme konečně vyhráli což je dobrá motivace pro všechny kluky a hlavně do dalších zápasů. Teď po dlouhé době jsme naskočily ve 3.lajnách, což si myslím ze se i projevilo v zápase, zejména na konci utkání, kde jsme měli více sil. Kluci dneska opravdu klobouk dolů, hráli dnes fakt suprově ať už dopředu tak i dozadu. Dneska nám to tam padalo, měli jsme štěstí a povedlo se mi i něco chytnout. Celému týmu se dařilo a to by jsme chtěli přenést do dalších zápasů.

David Bartál (trenér): Dnes jsme po opravdu dlouhé době nastoupili na 3 lajny.A bylo to poznat celý zápas,  když hráči potřebovali, tak mohli déle vydechnout, což je důležité nejen pro fyzickou sílu, ale i pro hlavu a celkovou "náladu" počas zápasu...
Padaly nám pěkné branky a soupeřove šance naopak pokryl náš brankář (Filip Král)

Pokud takto budeme hrát i další zápasy, myslím že máme opravdu velkou šanci na úspěch.

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Velká Bíteš   5:3 ( 2:1, 3:1, 0:1)

Odkaz na fotogalerii ze zápasu: https://www.zonerama.com/Michal-Martincik/Album/4912696

Sestava Břeclav: Král ( Martinčík) - Dora, Zugar, Göndör, Papp, Zháňal, Klimovič - Průdek, Gabriška, Juránek, Abazaj, Lenkovič, Nešpor, Sedláček, Zajíček, Zapletal

Sestava Velká Bíteš: Alexa ( Stráník) - Věžník, Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka - Bednář, Lang, Biolek, Šidák M., Michálek, Račický, Florek, Štěpánek, Bustin, Touška