Momentálně nemáme žádné aktuality.

Břeclavští Lvi vstoupili do druhé části soutěže JMZ prohrou

5. 12. 2018 | | Přečteno: 155x

V sobotu 1.12 Lvi odjeli do nedalekého Vyškova zahájit druhou část soutěže k nováčkovi ligy TJ Sokol Březina. Vyrovnané a gólově bohaté utkání mohli sledovat fanoušci ve Vyškovské aréně, kdy padlo celkem 12 gólů. I přes skvělý výkon Lvů se z výhry radovali hráči domácího celku poměrem 7:5

TJ Sokol Březina : HC Lvi Břeclav 7 : 5  (3:3,  2:2,  2:0)

První třetina byla ve znamení ,,přestřelky´´, kdy padlo celkem 6 branek. Jako první se mohli radovat lvi, kdy už v čase 3:40, vstřelil úvodní branku Lvů R. Zháňal po asistenci J. Klimovič a R. Lenkovič. Domácí celek dokázal zareagovat a v čase 7:31 byl stav zápasu vyrovnaný. Lvi nesložili své zbraně a prakticky ihned dokázal svou druhou branku v utkání vstřelit R. Zháňal, který byl opravdu při chuti. Bohužel ani tentokrát lvi nedokázali svůj náskok udržet a inkasovali hned dvakrát. Nejprve se gólově prosadil J. Švejda, který rychlou střelou z mezikruží vyrovnal utkání na 2:2. Podruhé se v čase 17:17 trefil T. Buhaj, který tečoval střelu J. Švejda mezi betony M. Martinčíka a domácí se dostali poprvé do vedení. Domácí se neradovali ani minutu a inkasovali gól. Vyrovnávající trefu lvů vstřelil R. Lenkovič po kombinaci s R. Zháňalem. Nic většího se v první třetině nestalo a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Do druhé třetiny vstoupili lépe lvi, kteří si dokázali vytvořit hned několik šancí, což se projevilo v čase 24:41, kdy skóroval J. Klimovič a lvi byli ve vedení. Lvi ukazovali, že hokej hrát umí, kdy sehráli několik pěkných akcí pro oko diváka. Dravost, obětavost a chtíč přinesl ovoce v čase 29:00, kdy lvy do dvoubrankové vedení poslal M. Gabriška, asistence R. Průdek a R. Juránek. Ovšem ani domácí nesložili zbraně a dokázali se se štěstím prosadit v čase 34:39. Autorem branky je A. Kozel. Další gól a zároveň vyrovnávající vstřelil po dorážce F. Nováček. Stav po druhé třetině 5:5.

Ve třetí třetině došlo k výměně brankářů lvů. M. Martinčíka střídal F. Král. Třetí třetina byla nejméně bohatá na góly, ale vyrovnaná, kdy si oba týmy dokázali vytvořit několik šancí, které ale brankáři dokázali zneškodnit. Rozhodovaly pouze chyby a ta osudná pro lvy přišla v čase 55:24, kdy T. Buhaj se dokázal prokličkovat mezi třemi hráči lvů a pohotově skóroval. Břeclavští Lvi se pokoušeli o převrat hrou bez brankáře, ale i přes mnoho šancí se prosadit nedokázali. Definitivní porážku Lvů zkompletoval A. Kozel, který se trefil do odkryté klece.

Góly za Břeclav  :  Zháňal 2x, Gabriška, Klimovič, Lenkovič

Góly za Březinu  :  8. Ondráček F. (Foral, Nevřela), 12. Švejda (Pokorný), 18. Buhaj (Pokorný, Hroudný), 33. Kozel (Kousalík, Sedláček), 35. Nováček, 56. Buhaj, 59. Kozel (Sedláček)

Stručné hodnocení zápasu ze strany  TJ Sokol Březina

„Třikrát jsme prohrávali, přesto jsme dokázali skóre otočit a porážíme Břeclav v dramatickém utkání 7:5“