Správný sport

Kalendář
Tabulka
Logo Skóre Body
1. logo 142:54 60
HHK Velké Meziříčí
2. logo 143:94 55
SHKM Hodonín
3. logo 97:65 48
HOKEJ Uherský Ostroh
4. logo 119:85 47
SKMB Boskovice
5. logo 108:84 39
HC Spartak Veká Bíteš
6. logo 114:97 39
HK Kroměříž
7. logo 96:100 33
HC Orli Uničov
8. logo 91:107 32
HC Spartak Uherský Brod
9. logo 79:96 31
Dynamiters Blansko HK
10. logo 91:89 25
TJ Sokol Březina
11. logo 74:110 24
HC Uherské Hradiště
12. logo 76:130 21
HC Brumov - Bylnice
13. logo 94:153 16
HC Lvi Břeclav
14. logo 59:131 10
HC Štika Rosice
Aktuality
  • Poslední domácí zápas sezóny 2018/19 4. 2. 2019

    Dovolujeme si Vás pozvat na poslední domácí zápas, ve kterém se lvi postaví Brumovu Bylnici. Sobota 16.2.2019 - 17:00, ZS Břeclav Těšíme se na Vás!

Rozpis ledu

Sledujte nás

Facebook Instagram

Lvi v okleštěné sestavě podlehli v prvním Jižanském derby a nadále se bodově trápí

26. 11. 2018 | | Přečteno: 351x

Poslední zápas 1. kola odehráli Lvi s Hodonínem, se kterým se už ale Lvi setkali, tehdy se však jednalo stále o pouhou přípravu. 

Drtiči zvládli nevděčnou roli favorita, která zejména v derby zápasech často neplatí. V sobotu tomu tak však nebylo a Drtiči v pohodě dokráčeli k důležité tříbodové výhře. Hodonínští hokejisté měli po celý zápas jasnou herní i střeleckou převahu, domácí, kteří nastoupili značně oslabení, byli pod neustálým tlakem

Břeclavští lvi nastoupili do Jižanského derby v hodně okleštěné sestavě a tenhle problém řeší kádr pod vedením D. Bartála několik zápasů. První třetina byla v režii Hodonína, který do břeclavské ICE Bors arény přijel v kompletních třech lajnách, což se projevilo i ve zbytku utkání. Hodonínský brankář neměl spoustu práce. Naproti tomu, jeho ekvivalent v břeclavské svatyni, Filip Král se měl co ohánět. A poprvé inkasoval už v šesté minutě. M. Lindner byl hráčem, který otevřel skóre. Na něj navázal o šestadvacet vteřin později Andreas Jajcay a hosté tak drželi solidní náskok. Břeclavští začali ukazovat větší tlak, což se jim nakonec vyplatilo. V čase 8:12 se prosadil M. Gabriška po přihrávce R. Zháňala a lvi dokázali náskok drtičů stáhnou a jeden gól. Drtiči ovšem za několik minut dokázali na branku zareagovat, kdy třetí gól drtičů vstřelil D. Polesný a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Druhá třetina se pro lvi nevyvíjela moc dobře. V jednadvacáté minutě překonal Filipa Krále Z. Kučera. Lvi ale dokázali prakticky ihned zareagovat, kdy svůj druhý gól vstřelil M. Gabriška a držel lvy stále ve hře. O půl minuty později však opět navyšoval vedení Drtičů J. Sajdl. Drtiči už měli slušný náskok, ale ani tohle nebyl konečný stav druhé třetiny. Skóre druhé periody uzavíral Petr Peš, který navyšoval na čtyřgólové vedení. Po několika nešťastných tečích a gólech, který břeclavský muž v brance neviděl přes skvělou clonu hráčů v zeleném, se odcházelo do kabin za stavu 2:6 pro drtiče.

Třetí třetinu opět zahájili hostující hráči velmi aktivně, když si okamžitě vypracovali tlak v útočném pásmu. Tento tlak vyvrcholil další brankou hodonínského celku, který se tak dostal do rozhodujícího vedení 7:2. Tento gól vstřelil Andreas Jajcay. Další branku již hosté nepřidali díky skvělému výkonu břeclavského brankáře F. Krále, který se rozhodně nenudil. Pokryl celkem 54 střel a v bráně se rozhodně nenudil. Břeclavští se ale nevzdávali a snažili se alespoň upravit stávající skóre. Velmi dobré zákroky však předváděl brankář J. Zollpriester, kterému se dařilo držet břeclavské střelce na uzdě. To pokračovalo až do devětapadesáté minuty, kdy svůj hattrick uzavřel Michal Gabriška. Domácí tlak nepolevil a další branku přidal osmatřicet vteřin před koncem Richard Zajíček. To však bylo ze strany lvů vše. Lvi si připisují první prohru z Jižanského derby a nadále se bodově trápí.

Sestava (Břeclav): Král (Martinčík) - Zháňal (A), Dora (C), Göndör, Papp - Průdek, Gabriška, Lenkovič, Nešpor, Zajíček, Juránek, Sedláček. Trenér: David Bartal.

Sestava (Hodonín): Zollpriester (Luner) - Polesný, Lidák, Směřička, Crlík, Rýpar, Veselský - Kuba, Peš (A), Lindner - Jajcay, Sajdl, Kučera (C) - Černohous, Tomi, Venclík. Trenér: Jan Prčík.

 

Branky a nahrávky: 9. Gabriška (Zháňal, Dora), 22. Gabriška, 59. Gabriška (Průdek), 60. Zajíček (Papp) - 6. Lindner (Kuba, Polesný), 6. Jajcay (Kučera, Sajdl), 14. Polesný (Kuba), 21. Kučera (Jajcay), 22. Sajdl (Jajcay), 30. Peš (Polesný, Lindner), 42. Jajcay (Sajdl). 

Rozhodčí: Coufal - Šmíd, Zapletal. 

Vyloučení: 5:8. Využití: 4:2. V oslabení: 0:2. Střely:28:55. Diváci: 157. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7, 4:7.

 

Ohlasy střelce hattricku M. Gabrišky a trenéra Lvů D. Bartála na zápas

Michal Gabriška 
Jak bys okomentoval dnešní zápas?

Zápas pro nás byl velmi těžký, nastoupili jsme v 10, 11-ti lidech a tím, jak je břeclavské hřiště velké, nás zápas stál spoustu sil. Když hrajeme na dvě lajny a každý maká naplno, tak odpočinek na střídačce je tak krátký, že jsme "zatavení" hned třeba v desáté minutě.
Ale, nepůsobí to na mě dnes špatně, protože v týmu zůstali jen ti, kteří pravidelně a poctivě chodí na tréninky, to je to hlavní jádro týmu,  někteří kluci nám utekly právě do Hodonína, takže nás tu nakonec zbylo jen tak málo, ale o to víc jsme se semkli a v 11-ti proti 15-ti mě 7:4 nepřipadá, jako úplně špatný výsledek...

Dal jsi 3 góly a zrovna při derby, jaký je to pocit?
Pocit je to dobrý, ale určitě to není o tom, že jedinec dal hattrick, na každém gólu se podílelo všech pět hráčů na ledě a zásluha tedy patří celé lajně a ne pouze tomu, kdo zakončuje...

Do Břeclavi se znovu vrátilo derby, jak bys ohodnotil atmosféru ?
Atmosféra byla dobrá, za kluky můžeme poděkovat Hodonínským fanouškům, za to jakou atmosféru tu vytvořili, hraje se pak úplně jinak... Dokáže to namotivovat a přidat síly, jen nás mrzí, že se nenajde nikdo, kdo by podporoval i nás, třeba tak jak je tomu u ženského týmu...

 

David Bartal - trenér 

Dnes není moc co hodnotit. V jedenácti lidech se prostě hraje těžko. Hodonín přijel jako jasný papírový i tabulkový favorit. My teď procházíme těžkým obdobím, máme spousty zraněných a pro hráče je, chtě nechtě, v krajském přeboru přednější práce a škola, než hokej. Těžce se nám skládají tréninky a odráží se to následně i v zápasech. Nejde hrát v plném nasazení ve dvou lajnách proti soupeři, který má lajny tři. Před klukama musím smeknout za to, že ten zápas uválčili, a že to skončilo ještě tak rozumným výsledkem, který mohlo být o poznání rozdílnější.

 

Město Břeclav tereza břeclavBorshaluzaAuto wozarautocentrum hmbrnofrostfitnessftservishakalíktisk pálkajer53ymotomopivovarsaloosvíno zapletalměsto břeclav